Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju

ul. Wira Bartoszewskiego 10
23-400 Biłgoraj
tel. 502 350 931
tel.fax 84 627 49 64

„Wiem - to jestem ja… Jestem taki i to jest moje miejsce w świecie.” – Brian Way

To akcja promująca czytelnictwo prowadzona przez „koło czytelnicze” Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju. Akcja ta jest jednym z działań realizowanych w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i ma na celu zachęcenie dzieci do sięgania po książki, czytania ich i słuchania.

Pierwszymi czytającymi przedstawicielkami „koła” były Ania i Magda. Uczennice przeczytały młodszym kolegom i koleżankom ze szkoły podstawowej wybrane wiersze i fragment opowiadania o Kubusiu Puchatku. Pokazywały ilustracje, z pomocą nauczycieli zadawały pytania, wspólnie omawiały przeczytane treści. Spotkanie zakończyły zaproszeniem młodszych kolegów i koleżanek do  szkolnej biblioteki.

» powrót