Licznik odwiedzin

93722
DzisiajDzisiaj58
Ten tydzieńTen tydzień236
Ten miesiącTen miesiąc983
RAZEMRAZEM93722

Świat książek w naszej szkole

„Kącik biblioteczny” w naszej szkole funkcjonuje od 2016 roku. Dzięki niemu uczniowie i rodzice mają możliwość wypożyczania do domu książek tradycyjnych, dźwiękowych, audiobooków. Celem działalności „Kącika” jest umożliwienie uczniom łatwiejszego dostępu do literatury, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie umiejętności czytania i słuchania oraz uczenie konstruktywnego spędzania czasu wolnego.

W „Kąciku bibliotecznym” uczniowie przeglądają książki, komiksy, albumy, czytają bądź słuchają wierszy i fragmentów opowiadań. Starsi uczniowie chętnie dzielą się między sobą wrażeniami z przeczytanych pozycji książkowych.

W ramach propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży organizowany jest cykl integracyjnych „Spotkań z książką”, na które zapraszani są interesujący goście. Opowiadają nam o swojej pracy, działalności oraz włączają się we wspólne czytanie. Czytali z nami m.in. pan strażak z OSP w Biłgoraju, ratownik medyczny, uczniowie Medycznego Studium Zawodowego, uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju, harcerze z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, młodzież ze związku strzeleckiego.

„Kącik biblioteczny” organizuje konkursy plastyczno – czytelnicze, akcje czytelnicze, czytelniczą LISTĘ PRZEBOJÓW oraz coroczny konkurs na największą aktywność czytelniczą. We współpracy z Samorządem Szkolnym zorganizowano akcję pod hasłem „Czytaj Codziennie!”.  

Z każdym rokiem powiększa się nasz księgozbiór, między innymi dzięki zbiórce książek pod hasłem „Podaruj książce drugie życie”. Uczniowie natomiast co coraz chętniej z niego korzystają.

Serdecznie zapraszamy do niesamowitego świata książek!

Czytany 286 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 maj 2019 19:43
© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme