Licznik odwiedzin

93403
DzisiajDzisiaj72
Ten tydzieńTen tydzień476
Ten miesiącTen miesiąc664
RAZEMRAZEM93403

Grupa wsparcia "Razem łatwiej"

Grupa wsparcia "Razem łatwiej" jest powstałym w marcu 2018 r. nieformalnym zrzeszeniem osób w szczególności rodziców dzieci niepełnosprawnych. Grupa działa w Biłgoraju przy Zespole Szkół Specjalnych, a zrzesza rodziny zamieszkujące powiat biłgorajski w tym m. Biłgoraj. Spotkania organizowane są średnio raz w miesiącu na ok. 2-3 godzin min. w siedzibie szkoły. Grupa pozyskała 1000 zł w projekcie "Sieciowanie na rzecz poprawy sytuacji osób ze schorzeniami psychicznymi w województwie lubelskim". Jej pracę koordynują nauczyciele . Cele grupy: organizacja wykładów, warsztatów, konsultacji i porad ze specjalistami, wsparcie psychologiczne, terapeutyczne dla rodzin, zdobywanie nowych umiejętności, poznanie nowych ludzi, dzielenie się doświadczeniami i zdobytą wiedzę, podejmowanie inicjatyw na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych i ich rodzin, wsparcie w zakresie korzystania z ustawowego finansowego i niefinansowego wsparcia świadczonego przez instytucje publiczne. Działania skoncentrowane były na dzieciach - pomoc w terapii, nauce, leczeniu i  rodzicach -  zorganizowano  spotkanie z psychiatrą, które przyciągnęło około 100 osób z całego powiatu, spotkanie z psycho - dietetykiem (które cieszyło się również dużym zainteresowaniem) i ratownikiem medycznym. Obecnie grupa pozyskała środki  - 4000 w konkursie „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3”.

Koordynacją działań Grupy wsparcia z ramienia Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju zajmuje się pani Lidia Młodowiec - nauczyciel i terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem.

Czytany 240 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 listopad 2018 17:49
© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme