Licznik odwiedzin

93406
DzisiajDzisiaj75
Ten tydzieńTen tydzień479
Ten miesiącTen miesiąc667
RAZEMRAZEM93406

"Dzień dla Niepodległej"

Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju. W piątek 9 listopada, społeczność ZSS przyłączyła się do świętowania "Dnia dla Niepodległej". Spotkanie rozpoczęto o godzinie 11.11 uroczystym odśpiewaniem hymnu przez pracowników szkoły, uczniów i rodziców.

Następnie uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny. Po akademii podsumowano szkolny konkurs plastyczny "Moja Niepodległa", którego celem było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, promowanie wśród dzieci i młodzieży idei patriotyzmu oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Laureaci otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy dyplomy i słodkie upominki. Prace konkursowe można będzie podziwiać na tablicach w korytarzu szkoły. Ostatnim punktem programu było zasadzenie dębu upamiętniającego 100-lecie odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Obchodząc Święto Niepodległości nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych chcieli dać wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w  wolnej Polsce.

                                                                                                                                                                                                             ZSS

Czytany 281 razy Ostatnio zmieniany sobota, 17 listopad 2018 17:44
© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme