Licznik odwiedzin

93713
DzisiajDzisiaj49
Ten tydzieńTen tydzień227
Ten miesiącTen miesiąc974
RAZEMRAZEM93713

„Spotkanie z książką” z udziałem ratowników medycznych

 W ramach cyklu „Spotkań z książką” 16 kwietnia odbyły się zajęcia czytelnicze z udziałem gości specjalnych – ratowników medycznych z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Biłgoraju. Przybycie gości poprzedziło odczytanie przez uczniów i nauczycieli fragmentów książeczek opowiadających o pracy ratowników medycznych i udzielaniu pierwszej pomocy oraz wspólna pogadanka na ten temat.

Wyczekiwani goście przybyli do nas karetką pogotowia, co już stanowiło niemałą atrakcję. Przybliżyli nam specyfikę swojej pracy, pokazali podstawowe wyposażenie i sprzęty znajdujące się w karetce, przypomnieli najważniejsze zasady wzywania i udzielania pierwszej pomocy. W ramach podziękowań uczniowie naszej szkoły wręczyli panom ratownikom przygotowane upominki.

Spotkanie przyczyniło się do rozbudzania zainteresowań czytelniczych i kształtowania wśród uczniów postawy szacunku wobec pracy innych ludzi. Dostarczyło nam wielu wrażeń i było okazją do przypomnienia podstawowych zasad postępowania w razie nagłego wypadku.

Serdecznie dziękujemy Panu kierownikowi Czesławowi Małyszkowi za współpracę przy organizacji spotkania oraz przybyłym do nas sympatycznym panom ratownikom: Panu Pawłowi Magdziukowi i Panu Markowi Żemła.

Czytany 233 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 kwiecień 2018 19:30
© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme