Licznik odwiedzin

93714
DzisiajDzisiaj50
Ten tydzieńTen tydzień228
Ten miesiącTen miesiąc975
RAZEMRAZEM93714

ZIMOWE HARCE

W dniu 22.02.2018 roku nauczyciele ZSS zorganizowali dla wszystkich uczniów imprezę integracyjną ,,Zimowe harce”, która w swym założeniu nawiązywała do aktualnej pory roku – zimy. Zajęcia odbyły się w sali ruchowej.

Celem zajęć była wspólna zabawa uczniów całej społeczności szkolnej, przypomnienie wiadomości o zimie, jej charakterystycznych zjawiskach atmosferycznych, jak i zabawach zimowych.

Na początku nauczyciele prowadzący przywitali wszystkich uczestników, zapoznali z tematyka i przebiegiem zajęć oraz zachęcili do wzięcia udziału we wszystkich przewidzianych zadaniach i aktywnościach. Na wstępie była zabawa w naśladowanie – nauczycielka opowiadała historię o konikach, które wyruszyły na kulig, a uczniowie słuchali opowiadania i naśladowali gesty oraz odgłosy, które prowadząca pokazywała.

Później zadaniem wszystkich uczestników zabawy było poszukiwanie listu od Pani Zimy, który został schowany w sali. Okazało się to dosyć prostym zadaniem, gdyż list został odnaleziony bardzo szybko i uczeń, który go odnalazł przeczytał go głośno pozostałym uczniom.

Następnie uczniowie losowali zagadki, które swoją treścią nawiązywały do zimy, jej cech oraz zabaw na śniegu.

I w końcu przyszła kolej na zabawy zimowe – uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły, każdy otrzymał worek, na środku sali wyłożone zostały gazety. Zadaniem drużyn było ,,ulepienie” jak największej ilości gałek śnieżnych w ciągu 5 minut. Później drużyny rozgrywały między sobą ,,bitwę śnieżną” – drużyna, u której było najmniej gazetowych kul zwyciężyła.

Po wysiłku fizycznym nadszedł moment na chwilę przerwy – słodki poczęstunek.

Aby został ślad naszego spotkania drużyny zasiadły do tworzenia – wszyscy malowali na dużych arkuszach szarego papieru zimę. Można było wykazać się tutaj talentem, kreatywnością oraz poczuciem humoru. Zwieńczeniem naszej imprezy była wspólna zabawa przy muzyce z wykorzystaniem chusty i śniegowych kul.

Zajęcia przebiegały sprawnie, według założonego planu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach i zadaniach. Wszyscy z zadowoleniem wspominamy te dzień.

 

Organizatorzy:

Elżbieta Kłosek, Lidia Młodowiec, Ewa Niedźwiedzka

Czytany 291 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 luty 2018 19:20
Więcej w tej kategorii: « Karnawał WYKŁAD DLA RODZICÓW »
© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme