Licznik odwiedzin

93406
DzisiajDzisiaj75
Ten tydzieńTen tydzień479
Ten miesiącTen miesiąc667
RAZEMRAZEM93406

Konkurs Wokalno - Recytatorski „Tobie Ojczyzno”

W dniu 10 listopada 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Wokalno - Recytatorski „Tobie Ojczyzno”.Organizatorkami konkursu były nauczycielki, U. Ostrowska, B. Łuszczek, E. Kłosek. Należy przyznać, że zainteresowanie śpiewaniem patriotycznych piosenek, pieśni oraz recytowaniem wierszy było duże. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół, którzy zaprezentowali ciekawy i bogaty repertuar.

Celem konkursu było poznanie polskiej poezji patriotycznej, rozwijanie kreacji artystycznej, zdolności i umiejętności recytatorskich, wokalnych, umacnianie poczucia tożsamości narodowej, postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.

Miłą niespodzianką przed rozpoczęciem zmagań konkursowych był pokaz tańca narodowego jakim jest Polonez, w wykonaniu uczniów szkoły, przygotowanych przez panie B. Rogowską –Wilkos oraz M.Kinal.

Wszystkie prezentacje konkursowe oceniało profesjonalne jury w składzie - M. Olejko, L. Grabowska i M. Rogowska-Wilkos. W czasie obrad jury Pan Łukasz z grupy rekonstrukcji historycznej ,,Wir” przybliżył historię żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej oraz zapoznał obecnych na sali uczestników konkursu z różnymi rodzajami broni.

Jury powołane przez organizatorki konkursu postanowiło przyznać 3 miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach: I kategoria – uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum; II kategoria – uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Dziękujmy bardzo członkom komisji za współpracę, natomiast wszystkim uczestnikom, którzy pomimo tremy zaprezentowali wysoki poziom recytatorski i wokalny, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Winszujemy talentu, pomysłowości, chęci do działania i życzymy wytrwałości w realizacji swoich marzeń.

Konkurs patriotyczny to bardzo dobry sposób na zaktywizowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii i kultury naszego narodu i mamy nadzieje, że konkurs na zawsze zagości w kalendarzu szkolnych wydarzeń.

 

 

 

 

Czytany 249 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 listopad 2017 22:20
© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme