Licznik odwiedzin

76824
DzisiajDzisiaj66
Ten tydzieńTen tydzień401
Ten miesiącTen miesiąc2452
RAZEMRAZEM76824

W czwartek 20 lutego kolejny raz w naszej szkole odbył się przegląd „Mam Talent”. Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Cieszy się ona wielkim zainteresowaniem, zarówno wśród młodszych jak i starszych uczniów, a nawet naszych absolwentów z programu „Rehabilitacja 25 plus”. Przegląd daje możliwość pokazania siebie, swoich talentów i uzdolnień. Okazało się jak wiele ich jest w naszej szkole. Uczniowie prezentowali się w występach wokalnych, tanecznych, teatralnych, instrumentalnych. Demonstrowali swoje zdolności manualne i edukacyjne.

Wszystkie występy były docenione przez żywiołowo reagującą publiczność. Była to świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji. Każdy został doceniony i wyróżniony pamiątkowym dyplomem. Imprezę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem – pączkami, bo to w końcu „tłusty czwartek”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Już drugi rok w naszej szkole odbywają się zajęcia dla absolwentów szkoły przysposabiającej do pracy i ośrodka rewalidacyjno wychowawczego dzięki Pilotażowemu Programowi PFRON "Rehabilitacja 25 plus". Uczestnicy mają możliwość rozwijania swoich umiejętności w ramach terapii zajęciowej, udziału w zajęciach psychoedukacyjnych kształtujących umiejętności społeczne, w tym ekonomiczne i zawodowe. Nasi absolwenci zorganizowane mają również zajęcia sportowe oraz zajęcia z psychologiem. Uczestniczą w integracyjnych spotkaniach, imprezach oraz wycieczkach.

Pilotażowy Program "Rehabilitacja 25 plus" finansowany jest ze środków pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019r. godz. 10.00

Serdecznie zapraszamy

Rozpoczynamy uroczystym apelem a następnie spotykamy się

w wyznaczonych klasach z wychowawcami.

 

„Kącik biblioteczny” w naszej szkole funkcjonuje od 2016 roku. Dzięki niemu uczniowie i rodzice mają możliwość wypożyczania do domu książek tradycyjnych, dźwiękowych, audiobooków. Celem działalności „Kącika” jest umożliwienie uczniom łatwiejszego dostępu do literatury, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie umiejętności czytania i słuchania oraz uczenie konstruktywnego spędzania czasu wolnego.

W „Kąciku bibliotecznym” uczniowie przeglądają książki, komiksy, albumy, czytają bądź słuchają wierszy i fragmentów opowiadań. Starsi uczniowie chętnie dzielą się między sobą wrażeniami z przeczytanych pozycji książkowych.

8 maja nasza szkoła przygotowała uroczyste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Impreza miała wymiar powiatowy, wzięło w niej udział około 400 zaproszonych uczestników ze środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną: przedszkola, szkoła, warsztaty, dps i śds z Biłgoraja, Tarnogrodu, Biszczy, Zwierzyńca, Teodorówki oraz Józefowa.  Honorowy patronat nad obchodami Dnia Godności objął Pan Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski oraz Pan Andrzej Szarlip Starosta Biłgorajski. 

Dzień Rekreacji Ruchowej w Janowie Lubelskim już na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń szkolnych. To dzień poświęcony aktywnemu wypoczynkowi. Od kilku lat przyjeżdżamy na pływalnię. Co roku zbiera się liczna grupa amatorów wodnego szaleństwa, aby w ciepłych i gorących wodach basenu doznać relaksacji i odprężenia.

Konkurs wiedzy ekologicznej był jednym z działań zorganizowanych w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Ziemi. W rywalizacji klasowej wzięły udział wszystkie klasy Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Była to doskonała okazja do sprawdzenia i poszerzenia swej wiedzy oraz przeżywania wielu emocji związanych z rywalizacją. Przypominaliśmy sobie najważniejsze pojęcia ekologiczne i przyrodnicze, jak segregować śmieci i jak dbać o najbliższe środowisko. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Zwycięzcom gratulujemy!

26 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi całą szkołą wybraliśmy się na rajd pieszy szlakiem „Szumy” w gminie Susiec. Podzieliliśmy się na  dwie grupy i ruszyliśmy trasami dostosowanymi do możliwości uczniów. Najwytrwalsi przeszli trudną sześciokilometrową trasę niebieskim szlakiem. Podziwialiśmy piękno przyrody a przede wszystkim rzekę z jej wodospadami i rozlewiskami. Stawialiśmy czoła wyzwaniom jakie niesie ze sobą piesza wędrówka, zmienna pogoda i strome urwiska. Wrażeń nie brakowało. Zmęczeni i dumni dotarliśmy na miejsce grillowania, gdzie pan Grzegorz z panią Natalią przygotowali dla nas pyszne kiełbaski. Po takim wysiłku apetyt dopisywał. Był to nasz pierwszy pieszy rajd, ale z pewnością nie ostatni.  Nie było łatwo, ale było warto!!! Brawo dla wytrwałych!

Protokół

z rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Ja i mój cały świat”

© 2016 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme